Tutaj jesteś

Witaminy dla rocznego dziecka – co powinniśmy wiedzieć?

14 lipca 2023 Dziecko witaminy dla rocznego dziecka


Pojawienie się nowego członka rodziny to zawsze ogromna radość, jak i wielka rewolucja. Rewolucja, z którą można sobie nie do końca radzić – przynajmniej na początku. Brak wiedzy (czy zwyczajne nerwy) można zrozumieć, ale pamiętajmy też o tym, że wiedzę należy uzupełniać. Co więcej, w niektórych przypadkach należy dokształcać się bardzo szybko. Opieka nad dzieckiem jest rzecz jasna tego najlepszym dowodem.

Suplementy dla dzieci

Ważne jest choćby to, co przyjmuje maluszek. Czy rodzice zawsze wiedzą, jakie suplementy dla dzieci są potrzebne? Nie ma też co ukrywać, że mowa o kwestii, w przypadku której znacznie ma wiek.

Nie trzeba zaliczać się do specjalistów, aby dojść do wniosku, że mowa o temacie, w przypadku którego jest dużo do powiedzenia. Tym samym dobrze będzie, jeżeli skoncentrujemy się na przykładzie – skupmy się rocznym dziecku.

Coś dla niemowląt

Można też powiedzieć, że skoncentrujemy się na niemowlakach. Dla przypomnienia – noworodek to dziecko do 28 dnia życia. Od drugiego miesiąca do ukończenia roku mamy do czynienia właśnie z niemowlęciem.

Pierwsze miesiące życia to czas, kiedy maluszek karmiony jest w dużej mierze mlekiem matki. Jeżeli matka utrzymuje zbilansowaną dietę, można rozmawiać o wystarczającym źródle wszystkich niezbędnych substancji. Z drugiej strony należy zdawać sobie sprawę z tego, że witaminy dla rocznego dziecka to temat, który jest bardzo ważny niezależnie od okoliczności. Zawsze należy liczyć się, z tym że konieczna będzie suplementacja witamin. Naturalnie istotne jest też to, żeby umieć zareagować na powstałe braki.

Dobrze też spojrzeć na starsze dzieci czy w ogóle dorosłych. Nie ma co ukrywać, że odpowiednia dzienna dawka witamin ma duże znaczenie dla wszystkich. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że niemowlęta intensywnie się rozwijają i rosną. Być może niektórzy zastanawiają się nad tym, czy rozwiązaniem jest witamina D dla rocznego dziecka, ale tak naprawdę to nie ma nad czym myśleć. Witamina D jest potrzebna dla niemowlaków, ale czy na tym koniec? Niemowlaki potrzebują witaminy D, K i C. Na dodatek nie można zapomnieć o kwasach DHA.

Gdyby kogoś interesowały szczegółowe informacje, warto wiedzieć, że witamina D ma pozytywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu dziecka. Można opowiadać choćby o wspomaganiu właściwego działania mięśni czy ochronie przed krzywicą. Witamina K odgrywa ogromną rolę w kontekście krzepliwości krwi. Odpowiedni poziom witaminy K to ochrona przed nadmierną utratą krwi. Zdarzają się różne sytuacje – wystarczy sobie pomyśleć o drobnym skaleczeniu. Witamina C ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Można też mówić m.in. o pozytywnym wpływie na dziąsła, zęby czy chrząstki malucha. Do tego wszystkiego dochodzi także przyswajanie żelaza. Nie można także nie zatrzymać się przy kwasach DHA – kwasy te mają bardzo duży wpływ na rozwój narządu wzroku i układu nerwowego. Działanie dotyczy też snu – można mieć pewność, że sen będzie spokojny.

Czy w takich okolicznościach mogą pojawić się jakiekolwiek wątpliwości?

Jak uczyć dziecko odpowiedzialności – praktyczne strategie wychowawcze

Redakcja maluchy3miasta.pl

Jako redakcja strony Maluchy3Miasta.pl, naszym celem jest dostarczanie rodzicom i opiekunom wartościowych informacji, porad oraz inspiracji dotyczących życia i rozwoju ich dzieci.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?