Tutaj jesteś

Naturalne kosmetyki dla niemowląt – co wiemy?

14 lipca 2023 Akcesoria naturalne kosmetyki dla niemowląt


Troska o niemowlaka to zadanie trudne. Można wręcz dojść do wniosku, że kłopotów jest więcej, niż wielu osobom się wydaje. Zresztą najlepiej sobie pomyśleć o kosmetykach. Co możemy powiedzieć na temat kosmetyków dla niemowląt?

Zacznijmy od początku

Tak naprawdę wystarczy wyłącznie się rozejrzeć – prawdopodobnie bez problemu odnajdziemy naturalne kosmetyki dla niemowląt. Można rzec, że są to kosmetyki dla niemowląt z dobrym składem. Chociaż trzeba także przyznać, że sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana.

Najłatwiej będzie, jeśli zaczniemy od początku. Zapewne często można usłyszeć o niemowlakach, ale na początku przecież jest noworodek. Dbałość o zdrowie to jest coś, czym należy się zająć od samego początku. Dobrze może jeszcze podeprzeć się definicjami – noworodkiem określa się dziecko od narodzin do 28 dnia życia. Niemowlę to z kolei maluszek od drugiego miesiąca życia do pierwszych urodzin.

Co wiemy o skórze dziecka?

O skórze z pewnością można powiedzieć wiele – chociażby to, że jest niezwykle wrażliwa. Przez pierwsze lata życia każdy maluszek musi radzić sobie bez dostatecznej ochrony i właściwej termoregulacji! Jakby tego było mało, mamy do czynienia z podatnością na podrażnienia. Do podrażnień może dochodzić choćby na skutek nieodpowiednio dobranych kosmetyków dziecięcych.

Co mogę znaleźć? Konkrety

Gdyby kogoś interesowały konkrety, bez wątpienia trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że odniesienie się do szczegółów nie jest najprostszym zadaniem. Mówi się chociażby o tym, że kosmetyki do pielęgnacji noworodka powinny być zapachowe. Do tego odczyn pH zbliżony do obojętnego, czyli 7. Gdyby komuś to niewiele mówiło, wypada pomyśleć o delikatnych mydłach czy musach. Dobrze zatroszczyć się o umilenie każdej kąpieli!

Niektórzy mogą też twierdzić, że kosmetyki mają posiadać atest Państwowego Zakładu Higieny oraz Instytutu Matki i Dziecka bądź Centrum Zdrowia Dziecka. Taka wiadomość jest jak najbardziej zgodna z prawdą. Można też stwierdzić, że warto decydować się na renomowane marki. Wybór renomowanej marki jest swego rodzaju gwarancją – zdobycie renomy powinno w końcu wynikać z zalet.

Co dalej? Okres niemowlęcy

Tak dochodzimy do okresu niemowlęcego. Oczywiście po raz kolejny trudno jest odnosić się do szczegółów – każda sytuacja jest na swój sposób wyjątkowa. Na pewno trzeba jednak pamiętać o tym, że dbałość o niemowlę nie jest równoznaczna z posiadaniem sporej liczby kosmetyków. Można wręcz usłyszeć, że wystarczy olejek do kąpieli i balsam do pielęgnacji ciała, który używa się po umyciu dziecka. Jest to jednak w pewnym stopniu uproszczenie – niemowlaki posiadające włoski mogą potrzebować delikatnych szamponów myjących.

Jeżeli pojawiają się jakieś wątpliwości, warto zdecydować się na skorzystanie z profesjonalnego wsparcia. Wsparcie lekarskie powinno pomóc wyjaśnić wszelkie niejasności. Działanie na własną rękę jest stanowczo niedopuszczalne. Nie chodzi tylko o fakt, że pomoc może okazać się nieskuteczna – istotne jest również to, że czasem można dziecku zaszkodzić.

kącik czytelniczy w domu

Redakcja maluchy3miasta.pl

Jako redakcja strony Maluchy3Miasta.pl, naszym celem jest dostarczanie rodzicom i opiekunom wartościowych informacji, porad oraz inspiracji dotyczących życia i rozwoju ich dzieci.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?