Top
Czwartek, 15 kwietnia 2021

Lubię czytać

Po raz pierwszy Nela w zimowej aurze!

9788375966428Na rynek trafia właśnie najnowsza, szósta już książka autorstwa Neli Małej Reporterki – „Nela na Kole Podbiegunowym”. Dla wszystkich fanów małej podróżniczki, którzy przywykli do jej tropikalnych wypraw, nowa pozycja będzie na pewno dużą niespodzianką.

                                                  

Nela ma jedenaście lat, a od ponad sześciu podróżuje po świecie zwiedzając najbardziej egzotyczne
i fascynujące miejsca na Ziemi. Zwiedziła m.in. Boliwię, Etiopię, Wietnam, Japonię, Tanzanię, Peru, Mauritius i wiele, wiele innych. W swoich książkach przedstawia niezwykle barwny obraz świata widziany z perspektywy dziecka.

 

Tym razem, Nela zabierze czytelników w podróż po mroźnych terenach Grenlandii, Finlandii i Islandii, aby wspólnie gnać w psim zaprzęgu, czy lodołamaczem przedzierać się przez zamarznięte morze otoczone górami lodowca. W tym, na pozór, lodowatym świecie, Nela jak zwykle spotka wiele niezwykłych zwierząt, od psów husky o niesamowitym spojrzeniu, po przesympatyczne maskonury
z charakterystycznym żółto-pomarańczowym dziobem. Czytelnicy poznają również odpowiedź na pytanie, czy renifery świecą w nocy… ??? Razem z Nelą czeka nas jeszcze jedna, magiczna wyprawa – do wioski Świętego Mikołaja. Czy uda jej się spotkać z Mikołajem i dowiedzieć, czy aby na pewno wszystkie listy od dzieci do niego docierają? Czy pozna pomocników Świętego oraz jego dzielne renifery? Odpowiedzi na te oraz inne pytania, czytelnicy znajdą w książce „Nela na Kole Podbiegunowym”.

 

Jak zwykle,  książki Neli to nie tylko mnóstwo ciekawych informacji. To również piękne zdjęcia, mapy, porady oraz ukryte kody QR, które przekierowują do specjalnej, darmowej aplikacji, dającej dostęp do dodatkowych i niepublikowanych wcześniej filmików z przygodami Neli. Wspaniała zabawa na długie jesienno-zimowe wieczory gwarantowana.

 

Cykl książek Neli Małej Reporterki, obejmuje pięć dostępnych już tytuły: „10 niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach, podróże w nieznane”, „Nela i tajemnice świata”, „Nela na tropie przygód” oraz „Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany”. Za swoje dokonania literackie Nela została nagrodzona m.in. Bestsellerem Empiku 2015 w kategorii Literatura dla dzieci oraz wyróżniona  w konkursie „Świat przyjazny dziecku”.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

dziecieca-pasja-do-podrozyNela Mała Reporterka

Ma zaledwie 11 lat, a na swoim koncie dorobek godny najwyższego uznania. Warto podkreślić, że w  pierwszą podróż wyruszyła jako pięciolatka. Od tego czasu, ta mała podróżniczka zwiedziła 25 krajów, między innymi: Etiopię, Zanzibar, Kenię, Tanzanię, Mauritius, Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję, Filipiny, Wietnam, Sri Lankę, Peru, Boliwię, Chile, Kostarykę, Panamę, Mjanmę, Japonię, a ostatnio również Koło Podbiegunowe. Jej podróże są pełne przygód i niespodzianek. Zwiedzała boliwijskie wulkany i gejzery, obserwowała kajmany i piranie w dorzeczu Amazonki, a na Filipinach zeszła sto dwadzieścia metrów w  głąb  jaskiń szukając nietoperzy. W Etiopii dotarła do doliny Omo, gdzie żyją jeszcze liczne afrykańskie plemiona. Tam właśnie uczestniczyła w ceremoniach plemiennych.

Na podróżowaniu nie kończą się jednak dokonania Neli. Świat widziany oczami dziecka opisała i wydała w formie bogato ilustrowanych książek dla dzieci. Do tej pory, na rynku pojawiło się już sześć pozycji: „10 niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach, podróże w nieznane”, „Nela i tajemnice świata”,  „Nela na tropie przygód”,„Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany” oraz „ Nela na Kole Podbiegunowym”. Za swoją drugą  książkę „Nela i tajemnice świata”, ta mała podróżniczka została wyróżniona Bestsellerem Empiku w kategorii Literatura dla dzieci.

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się także inne pozycje autorstwa Neli: „Przygodnik 2015/2016 365 dni dookoła świata z Nelą” oraz „Przygodnik 2016/2017 365 dni dookoła świata z Nelą”, czyli kalendarze na rok szkolny, a także trzy edycje książek z łamigłówkami i grami logicznymi „Zabawy z  Nelą. Kurs poszukiwacza przygód”, „Zabawy z Nelą. Zostań super odkrywcą” i „Zabawy z Nelą. Tajemnice i zagadki”.  Podróże i przygody Neli pokochały dzieci w całej Polsce, a na jej spotkania autorskie przybywają tłumy.

Nela została również najmłodszą na świecie reporterką, której reportaże z podróży pt. „Nela mała reporterka” mali widzowie mogą oglądać na kanałach TVP ABC, jak również na vod.pl.

Od maja tego roku, Nela prowadzi również autorski program pt. „Nela i tajemnice świata”, nadawany w lokalnej rozgłośni radiowej RDC.

© Copyright 2015 by maluchy3miasta. All Rights Reserved.