Tworzymy oryginalne skarbonki – bezpłatne warsztaty dla dzieci w Porcie Rumia

Już 1 lipca mali goście Portu Rumia Centrum Handlowego Auchan wezmą udział w kreatywnych warsztatach, na których powstaną skarbonki. Motywem przewodnim spotkania będzie architektura, a prace powstaną z niepotrzebnych i ogólnodostępnych materiałów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Każdy maluch wie, że oszczędzanie pieniędzy idzie znacznie łatwiej, gdy ma się pod ręką piękną i oryginalną skarbonkę! Już wkrótce mali goście Portu Rumia będą mieli okazję samodzielnie wykonać ciekawe prace, które będą służyć, jako „skrytka” na drobne oszczędności. Zajęcia kreatywne będą rozwijać zdolności manualne i zapoznają dzieci z elementami architektonicznymi, które posłużą jako ozdoba prac.

Do wykonania architektonicznych skarbonek posłużą niepotrzebne pudełka i puszki, które zyskają tym samym drugie życie. Pojemniki będą ozdabiane kolorowym papierem, z którego dzieci będą wykonywać elementy dekoracyjne. Mali artyści będą mogli skorzystać z szablonów przedstawiających różnorodne detale architektoniczne, m.in. łuki, ornamenty czy kolumny w różnych stylach. Tak oryginalne skarbonki z pewnością przydadzą się nie tylko artystom!

Warsztaty kreatywne odbędą się 1 lipca w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Zajęcia będą prowadzone od godz. 12.00 do 16.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!