Każdy rodzic marzy o sytuacji, by móc korzystać z przedszkola sytuowanego tuż koło domu, a najlepiej – pracy. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie powstaje coraz więcej punktów opieki nad dziećmi w urzędach czy biurowcach.

Teraz pomyślano o potrzebach studentów i pracowników PG. To pierwsza w Trójmieście uczelnia, która doczeka się swojego przedszkola.

Przedszkole będzie się znajdowało w nowopozyskanym, odremontowywanym akademiku. Dla dzieci przeznaczone zostanie kilka sal i plac zabaw o powierzchni pow. 700 metrów kwadratowych.

Do przedszkola prowadzić będzie osobne wejście, tak by dzieci, nie czuły się zagubione w akademiku zamieszkiwanym przez blisko 120 studentów. Stworzenie punktu opieki nad dziećmi to odpowiedź na zapotrzebowanie młodej kadry naukowej. Wielu pracowników, a także studentów ma małe dzieci. Dzięki przedszkolu łatwiej im będzie godzić pracę i naukę z wychowywaniem dzieci.

Cały projekt – remont akademika z 90 pokojami mieszkalnymi i pomieszczeniami ogólnodostępnymi, przystosowanie części budynku pod przedszkole oraz wyposażenie całego budynku – pochłonie około 11 mln. zł.

Uczelnia cały czas zbiera fundusze. Zwróciła się m.in. do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o dotację celową .

Prace mają ruszyć pod koniec 2016 roku. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2017 roku.