Już 15 września mali goście odwiedzający Centrum Handlowym Auchan Gdańsk poznają polskie obrzędy ludowe. Przewodnikiem po tym fascynującym świecie będzie kukła z wiejskiego podwórza i profesor Hilary Szczebrzeszyński. Dzieci wspólnie z aktorami wystąpią także w Teatrze Jarzynowym. Wstęp bezpłatny.

Profesor Hilary Szczebrzeszyński zawita do Centrum Handlowego Auchan Gdańsk już 15 września. Słynny uczony zaprosi najmłodszych widzów do wspólnej zabawy w teatr i zabierze ich na pełną przygód wyprawę do wsi Kukiełkowo. Maluchy poznają tam Stracha na Wróble i będą odkrywać fascynujący świat tradycyjnych polskich lalek – kukieł.

Dzięki barwnej dekoracji i ciekawym opowieściom profesora dzieci poznają także ludowe obrzędy, takie jak noc sobótkowa, dożynki czy zwyczaj topienia Marzanny. Ciekawym dopełnieniem zabawy będą wpadające w ucho ludowe piosenki oraz wspólne tańce.

Maluchy będą mogły również spróbować swoich sił w grze aktorskiej i wystąpić wspólnie z aktorami w Teatrze Jarzynowym im. Królowej Bony. Ciekawe postaci i fabuła oraz trzydzieści niezwykłych kukieł przeniosą małych widzów do świata teatru lalkowego.

Teatrzyk pt. „Kukła z wiejskiego podwórza” odbędzie się 15 września w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku. Spektakl zostanie odegrane trzykrotnie – o godzinie 13.00, 15.00 oraz 17.00. Wstęp wolny!