Edukacyjne Przestrzenie Dziecka to projekt edukacyjny, który wprowadza małych odbiorców w świat sztuki. Zaproponowana zabawa poprzez proste zadania i zagadki pomaga zrozumieć ideę i strukturę wybranych obiektów prezentowanych na wystawie „Design a sztuka”. Warsztaty odbywają się w Oddziale Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Oliwie, najbliższe:  4.08 i 18.08 w godz. 14.00 – 15.30 przeznaczone są dla dzieci w wieku 7 -11 lat. Obowiązują zapisy: sien@ikm.gda.pl

 
– Czym jest Sztuka chyba wszyscy instynktownie wiemy. Sztukę tworzą artyści dla naszej przyjemności, żeby wzbudzić podziw, pokazać piękno, wzruszyć, pobudzić do refleksji. Ale czy sztuka nie pełni też innych zadań? Czy obraz nie może znaleźć się na koszulce będąc ozdobnym wzorem? A Design, co oznacza? Design to projektowanie obiektów i przedmiotów użytkowych. Potrzebnych nam, oczekiwanych, niezbędnych. Mają one określoną funkcję, ale czy to znaczy że nie są jednocześnie piękne? Czy wyjątkowa lampa, nie jest jednocześnie rzeźbą? – zapowiada zajęcie Agnieszka Kurkowska, kuratorka wystawy „Design a sztuka”.

 
Zapraszamy na prelekcję edukacyjna połączoną z warsztatami projektowo-plastycznymi na międzynarodową wystawę zatytułowaną „Design, a Sztuka” do Muzeum Narodowego Oddział Sztuki Nowoczesnej w Oliwie. Warsztaty przeznaczone są dla 10 osobowych grup dzieci w wieku 7-11 lat. Zajęcia poprowadzi Mikołaj Andrzejewski.
Terminy: , 4.08, 18.08, godz. 14.00 – 15.30

Miejsce: Pałac Opatów, ul. Cystersów 18

Warsztaty są bezpłatne, obowiązują zapisy: sien@ikm.gda.pl.