Dzieci wyczarują złoty deszcz! – zajęcia naukowe w Porcie Rumia

Złoty deszcz, tańczące metale oraz zachód słońca w probówce będzie można zobaczyć 12 października w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan. Podczas kolejnego spotkania z cyklu „Akademia małych odkrywców” dzieci poznają najciekawsze reakcje chemiczne i obejrzą barwne eksperymenty. Wstęp wolny!

Już wkrótce dzieci odwiedzające Port Rumia Centrum Handlowe Auchan poznają chemię z zupełnie innej strony. Przedstawiane reakcje chemiczne dadzą zaskakujące, kolorowe efekty. Dzieci wyczarują złoty deszcz, obejrzą tańczące na wodzie kawałki metali, a w małej probówce odtworzą zjawisko wschodu i zachodu słońca. Nie zabraknie zabaw z kolorowymi substancjami i ważnych zagadnień, takich jak zjawisko termochromii, które mogą się przydać na zajęciach w szkolnych ławkach.

„Akademia małych odkrywców” to cykl comiesięcznych spotkań, podczas których dzieci poprzez barwne eksperymenty poznają pojęcia naukowe z zakresu fizyki lub chemii. Zagadnienia zostają przedstawione w ciekawy sposób, na przykładach z codziennego życia, tak aby zainteresować dzieci tematem i zachęcić do własnych poszukiwań. Zdobyta wiedza przydaje się nie tylko w szkolnych ławkach!

„Akademia małych odkrywców” odbędzie się 12 października w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Zajęcia będą prowadzone od godz. 12:00 do 18:00. Udział w zabawie jest bezpłatny.