Ferie to dla najmłodszych czas szaleństwa i zabawy, dlatego warto je odpowiednio zorganizować. Dobrą zabawę, połączoną ze zdobywaniem nowych umiejętności zapewnią dziecku półkolonie pływackie, organizowane w Zespole Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku.

Półkolonie pływackie organizowane w Zespole Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku umożliwią dzieciom nabycie nowych umiejętności pływackich.

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe, na które tak bardzo czekają najmłodsi. Nic dziwnego, to przecież idealna okazja do odpoczynku od szkolnych ławek i obowiązków. To też czas, w którym rodzice, szczególnie tych najmłodszych pociech, zastanawiają się, jak przyjemnie i odpowiednio zagospodarować dziecku wolny czas.

Idealnym pomysłem bez wątpienia będą półkolonie pływackie, które ponownie organizowane są w Zespole Szkół Sportowych i Ogólnokształcących, w dogodnej lokalizacji, przy ul. Subisława na Gdańskiej Żabiance. To doskonała propozycja dla dzieci, które lubią aktywny wypoczynek i chcą nauczyć się pływać od podstaw lub szukają okazji do doskonalenia swoich umiejętności.

Zajęcia prowadzić będzie wykwalifikowana kadra, m.in. Katarzyna Dulian – srebrna medalistka Mistrzostw Europy w pływaniu i rekordzistka Polski. Czy to zajęcia dla każdego dziecka? Tak, bowiem zarówno te w wodzie, jak i na lądzie będą dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w wieku od 5 do 12 lat.

W trosce o komfort nauki i rozwijanie umiejętności pływackich, na pierwszych zajęciach dzieci zostaną przydzielone do grup według swoich umiejętności. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, będzie możliwość przeniesienia dziecka do innej grupy. W ten sposób każdy uczestnik zajęć będzie mógł realizować zindywidualizowany program, dostosowany dla jego pływackich umiejętności.

– Nasze zajęcia są prowadzone w sposób odpowiedzialny i świadomy, tak, by dzieci wiedziały, jaki efekt ma przynieść każde ćwiczenie i potrafiły zauważać własne postępy – mówi Karolina Olszanowicz, jedna z organizatorek imprezy i członek sztafety pochodni olimpijskiej podczas XXX Igrzysk 2012 w Londynie. – Zajęcia na pływalni odbywają się w grupach maksymalnie do 7-8 osób, a ich uczestników zachęcać mają do dalszego rozwoju – dodaje.

Pływalnia ZSSiO znajduje się w tym samym budynku, co pozostałe sale do ćwiczeń (gimnastyczna, judo, hala sportową itd.), w których będą odbywać się zajęcia. Po przygodzie w basenie zaplanowany jest czas na ciepły posiłek oraz na chwilę relaksu, zanim dziecko przystąpi do kolejnych aktywności.

Część lądowa uatrakcyjniona będzie przez ciekawe warsztaty kreatywnej edukacji, które przybiorą dedykowaną i specjalną formę zajęć.

„Warsztaty „Ja i …”, dzięki interaktywnej formie, mają pobudzić kreatywność dzieci, rozpalić ich ciekawość oraz zainspirować do rozwoju. – Chcemy zwrócić uwagę dzieci na ciekawe elementy otaczającego je świata i pokazać, jak wiele interesujących rzeczy dzieje się poza wirtualną rzeczywistością, udowodnimy, że komputer i elektronika to nie wszystko” – przekonują Natalia Klonowska i Ewa Chince, trenerki.
Nie zabraknie również niespodzianek i specjalnie zaproszonych gości.
– W zeszłym roku dużo uśmiechu wywołało spotkanie z Kombo z Kongo, który podczas jednych warsztatów przeniósł dzieci w świat afrykańskiego życia. W tym roku zafundujemy dzieciom kolejną dawkę pozytywnych atrakcji, ale szczegółów nie mogę zdradzić, bo to przecież niespodzianka – mówi Katarzyna Dulian.

Program półkolonii stanowi przemyślaną i logiczną całość, a każdy z warsztatów rozwija inne umiejętności. W planie przewidziano warsztaty edukacyjno-rozwojowe oraz zajęcia gimnastyczne, taneczne, relaksacyjne i teatralne. Szczegółowy ich opis znajduje się na stronie półkolonii.

Podczas ferii opieka nad dzieckiem zapewniona będzie już od godziny 7:30 do 16:30. Rodzice nie muszą martwić się o ubezpieczenie czy posiłki – zadbali o nie organizatorzy, którzy zapewniają dziecku śniadanie, obiad, przekąski oraz wodę i soki owocowe. Na zakończenie półkolonii wszystkie uczestniczące w nich dzieci dostaną dyplom potwierdzający ukończenie danego poziomu kursu pływackiego i warsztatów edukacyjno-rozwojowych.
Koszt i informacje o ofercie:
Tygodniowy koszt zajęć wynosi 589 zł., a turnus dziesięciodniowy – 999 zł.
W ofercie znajduje się też opcja „Rodzica dzień wolny”, która umożliwia uczestnictwo dziecka w jednym, wybranym dniu ferii zimowych.
To koszt 120 zł.
Więcej informacji o feriach w Zespole Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku znaleźć można na stronie półkolonii lub bezpośrednio u organizatorów.

 

Wszelkie informacje na temat półkolonii oraz kontakt w przypadku zapisów znajdziecie Państwo na stronie

www.smartfun.edu.pl oraz pod numerami telefonów organizatorów:
Katarzyna Dulian: 728 839 700, Karolina Olszanowicz: 608 356 023. Serdecznie zapraszamy!