Narodowy Dzień Sportu – po raz pierwszy w Gdańsku

Tenis, biegi przełajowe, wspinaczka – to tylko niektóre propozycje z których będzie można skorzystać w ramach Narodowego Dnia Sportu. Ta cykliczna impreza w tym roku po raz pierwszy odbędzie się również w naszym mieście. W najbliższą sobotę, 7 października będzie okazja, by skorzystać z bezpłatnych treningów w różnych dyscyplinach sportowych.

 

– Udział w zajęciach sportowych daje wiele korzyści nie tylko dla naszego organizmu, ale również uczy zasad rywalizacji fair play. W tym roku Gdańsk po raz pierwszy oficjalnie przyłącza się do Narodowego Dnia Sportu. Będzie to doskonała okazja dla mieszkańców do skorzystania z szerokiej oferty ośrodków i klubów sportowych. Może w ten sposób odkryją swoje nowe pasje, a może zarażą sportowym bakcylem swoje dzieci. Namawiam wszystkich do skorzystania z oferty – mówi Paweł Adamowicz prezydent Gdańska.

 

Wśród sportowej oferty dostępnej w Gdańsku, znajdują się takie zajęcia jak: biegi przełajowe organizowane przez Szkołę Podstawową nr 82, wspinaczka na małej i dużej ściance w Szkole Podstawowej nr 27, turniej piłki nożnej rozgrywany na boisku Szkoły Podstawowej nr 20. Tego dnia odbędzie się również dzień otwarty z Lechia Tennis Club, podczas którego odbywać się będą bezpłatne zajęcia tenisowe. Nie zabrakło również zajęć fitness oraz jogi. Szczegółowe informacje na temat zajęć dostępne są na stronie : http://narodowydziensportu.pl/v-edycja-7-x-2017/wydarzenia-2017/wydarzenia-gdansk/

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na wybrane zajęcia obowiązują zapisy.

 

Organizatorami Narodowego Dnia Sportu jest Fundacja Zwalcz Nudę oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. W tym roku odbędzie się piąta odsłona ogólnopolskiej inicjatywy, w ramach której odbywają się  bezpłatne treningi na terenie całej Polski, dostępne dla wszystkich chętnych.