Pobyt w szpitalu to często dla dziecka duży stres. Obce miejsce, zabiegi i nieznani ludzie powodują, że mali pacjenci tęsknią za domowym ciepłem i poczuciem bezpieczeństwa. Dlatego każda inicjatywa, która pomaga oswoić szpitalną przestrzeń i choć trochę zapomnieć o chorobie jest bardzo cenna. Dzięki artystycznemu projektowi „Kubusiowe Szpitale” oddziały pediatryczne w Polsce od 10 lat zamieniają się w malowane, przyjazne dzieciom krainy. W lipcu dołączyła do nich już 50. placówka.

Oddział pediatryczny w kolejnym z małopolskich szpitali przypomina od niedawna kolorową krainę, w której radosna postać malowanego Kubusia bawi się, jeździ na deskorolce i cieszy ze słonecznego dnia. W pełnym zieleni, drzew i kwiatów ogrodzie latają motyle, biedronki i pszczoły. Jest kolorowo i bajecznie. Autorem projektu jest Maciej Kot – ceniony malarz, specjalizujący się w aranżowaniu przestrzeni przeznaczonych dla dzieci.

Tym razem artysta wraz z Kubusiem zaczarował sale, w których przebywają najmłodsi pacjenci Szpitala Powiatowego w Limanowej.

Maciej Kot tak mówi o swojej pracy na rzecz małych pacjentów:

Wszystkie odmienione oddziały to przestrzenie stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych. Każdy z projektów jest inny, ale wszystkie łączy to, że są pełne kolorów i słonecznego ciepła. Wspólnym ich elementem jest także postać Kubusia. Malując szpitalne wnętrza oddziałów dziecięcych stosuję się do zasad psychologii barw, zmieniając je w krainy baśni, by pobyt w szpitalach był przyjemniejszy i radośniejszy dla małych pacjentów. Wierzę, że w Szpitalu w Limanowej też tak właśnie będzie.

Efekt pracy artysty, to kontynuacja akcji „Kubusiowe Szpitale”, dzięki której od dekady oddziały pediatryczne w całej Polsce zmieniają się w kolorowe, radosne i przyjazne krainy. Szpital w Limanowej to już 50. placówka, w której barwne sale i korytarze poprawiają dzieciom humor. Do stworzenia malunków w szpitalach jak zawsze wykorzystane zostały hipoalergiczne i bezzapachowe farby. Dzięki temu nie tylko finalne efekty prac, ale także cały proces ich tworzenia jest przyjazny dzieciom.

Akcja „Kubusiowe Szpitale” jest w całości finansowana przez producenta soków i napojów dla dzieci Kubuś.