Baby Shower – impreza dla przyszłej mamy przed porodem

Baby shower to kolejny zwyczaj, który przywędrował do nas zza oceanu. Co prawda nie jest jeszcze tak popularny, jak Walentynki, czy szybko zyskujące na popularności Halloween, ale całkiem możliwe, że już niedługo stanie się punktem obowiązkowym dla przyszłych mam w naszym kraju.

Czym jest baby shower? To przyjęcie wydawane na cześć przyszłej mamy i jej malucha. Impreza jest zazwyczaj organizowana przez koleżanki ciężarnej, które dbają o odpowiedni wystrój, miejsce i dekoracje towarzyszące wydarzeniu. Nie może również zabraknąć prezentów! Te, powinny być przydatne zarówno dla mamy, jak i dziecka. Na baby shower obowiązuje jeszcze jedna zasada – żadnych mężczyzn! Impreza skierowana jest do Pań, dzięki czemu mogą one wspólnie dzielić się macierzyńskim szczęściem i doświadczeniem.
Baby shower – jak świętują za oceanem?

O ile idea baby shower, jeszcze nie do końca przyjęła się wśród „zwyczajnych” mam, o tyle wśród celebrytek, moda na przyjęcie, wydawane na cześć spodziewanego dziecka jest już bardzo popularna. Prekursorkami w tym zakresie były chyba słynące z kontrowersji Kardashianki – ich imprezy zawsze organizowane były z ogromnym rozmachem, którego nie zabrakło również podczas baby shower.
Jako pierwsza z sióstr, świętowała Kourtney Kardashian, której baby shower, odbyło się w formie tematycznego branchu, który klimatem nawiązywał do „śniadania u Tiffanego”. Jednak nie mogło zabraknąć też nutki kontrowersji, która pojawiła się gdy impreza przerodziła się w pidżama party. Kim Kardashian nie była gorsza od siostry – baby shower na cześć jej syna, Saint Westa, zorganizowano w formie imprezy inspirowanej filmem „Troop Beverly Hills”. Nie zabrakło na niej motywów obozowych i dopasowanych tematycznie strojów. Dla urozmaicenia, wydana w ich rezydencji impreza, została wzbogacona, o porozmieszczane na terenie domu namioty Tipi! Przyznajcie więc, że Kardashiankom, można wiele zarzucić, ale na pewno umieją się bawić!

Jak polskie gwiazdy świętują baby shower?

Nasze celebrytki, biorąc przykład ze swoich amerykańskich koleżanek, również urządzają huczne przyjęcia. Jednak te imprezy coś odróżnia od tych zagranicznych. Wydaje się, że nasze gwiazdy bardziej dbają o swoją prywatność. Jako osoby publiczne, przyzwyczajone są do błysków fleszy, jednak c swoje maluchy chronią przed mediami. Najpierw ukrywają błogosławiony stan, a później płeć dziecka. Jednak wścibscy fani, nie ustają w próbach odkrycia ich tajemnic. Jeśli gwiazdy chcą, aby płeć dziecka pozostała nieznana, muszą się nieźle natrudzić! W końcu spekulacje na jej temat rodzą się już na podstawie koloru stroju przyszłej mamy, czy dekoracji i kwiatów, które towarzyszą imprezie.

Jak do te pory, najbardziej medialne baby shower to impreza Anny Lewandowskiej. Na kilkanaście dni przed tym szczęśliwym wydarzeniem najbliższe koleżanki i trenerki fitness postanowiły zorganizować jej taką imprezę. Wszystkie dekoracje na przyjęciu były utrzymane w jasnoróżowych kolorach. Z kolei stylistka Zosia Ślotała urządziła prawdziwe królewskie baby shower! Były słodycze, złote balony, a nawet fotobudka Niezależnie od tego, czy przyjęcie odbywa się jak u Małgorzaty Sochy w luksusowym hotelu, czy jak u Katarzyny Zielińskiej w wystawnej restauracji, musimy przyznać, że nasze krajowe gwiazdy również umieją świętować! Najnowsza moda? Baby shower w stylu boho, takie, które niedawno miała tancerka Agnieszka Kaczorowska. Jak widać na zdjęciach z wydarzeń udostępnionianych przez gwiazdy na Instagramie, z twarzy przyszłych mam i ich gości, nie znikają szerokie uśmiechy.

Co jest ważne na baby shower?

Baby shower nie może się odbyć bez odpowiednich dekoracji – kwiaty, przekąski i inne dodatki, powinny zostać utrzymane w spójnej kolorystyce. Często ma ona świadczyć o płci wyczekiwanego malucha, lecz nie zawsze tak jest. Ostatnio coraz większą popularnością, cieszą się także przyjęcia w określonym stylu – np. takie inspirowane latami 80, czy stylem boho.

Kolejnym ważnym elementem udanej imprezy, są prezenty, które wręczamy przyszłej mamie. Najczęściej, znajdziemy wśród nich przedmioty, które przydadzą się mamie i dziecku po jego przyjściu na świat. Mogą mieć one charakter humorystyczny jak np. robiący furorę tort z pampersów, czy też bardziej poważny – w końcu zestaw butelek, laktator, miś szumiś czy ubranka dla dziecka również będą stanowić świetny i praktyczny podarunek.

Imprezy typu baby shower, to świetny moment na złapanie oddechu przed zbliżającym się rozwiązaniem. Przyszłej mamie przyda się relaks, a jest on ważny zwłaszcza w trudnym, ostatnim trymestrze ciąży. Zachęcamy również Was do organizacji tego typu imprez – w końcu każda okazja, aby się spotkać i dobrze bawić jest dobra – a szczególnie jeśli świętujemy nowe życie.
Ciekawe informacje o organizacji imprez baby shower znajdują się na stronie
www.baby-shower.pl, z kolei piękne upominki na imprezy oferuje sklep www.babymama.pl

Baby shower na instagramie polskich gwiazd:

1. Anna Lewandowska

https://www.instagram.com/p/BTtcRZPBtNk/

https://www.instagram.com/p/BTtcRXagfsC/

2. Zosia Ślotała

https://www.instagram.com/p/BTMZzvVhPfV/

https://www.instagram.com/p/BTMbIdbB4Gw/

3. Katarzyna Zielińska

https://www.instagram.com/p/BcHl2Cnnqh1/

https://www.instagram.com/p/BcHOayEnmbv/

4. Małgorzata Socha

https://www.instagram.com/p/BlBqwy9AWD3/

5. Agnieszka Kaczorowska

https://www.instagram.com/p/Bx73Xeton9h/

https://www.instagram.com/p/Bx-RtiPIwgY/