Poznaj barwny świat ptaków i weź udział w warsztatach dla dzieci

Rudzik ma pomarańczowy brzuszek, dzięcioł dwie białe plamy na szyi, natomiast gil niebieskoczarny ogon. Wszyscy, którzy chcieliby poznać więcej szczegółów na temat popularnych ptaków, mają szansę poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą, a także wyćwiczyć zdolności manualne na warsztatach od 30 września do 1 października w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan.

Dzięcioł drzewo kłuje i nos sobie psuje! Wszystkim małym ornitologom wiadomo, jak wygląda dzięcioł i rozpozna charakterystyczny dźwięk stukającego w drzewo dziobu. Pewnie wiele dzieci wie również, że każdy dudek ma swój czubek i że kiedy się jaskółka zniża – deszcz się zbliża! Zarówno dla fanów ptaków, jak i maluchów, które chciałyby poznać ciekawostki związane ze skrzydlatymi zwierzątkami organizowane są dwudniowe warsztaty kreatywne.

Uczestnicy zajęć stworzą z różnorodnych elementów sylwetki ptaków. Przyda się znajomość wyglądu zwierzątek, rozpoznawanie kolorów upierzenia i charakterystycznych cech, ale pomocą i radą będą służyć wyszkoleni animatorzy. Do wykonania prac posłuży filc oraz kolorowy papier. Zajęcia prowadzone są w formie kreatywnych warsztatów, ale mają również wydźwięk przyrodniczy – maluchy dowiedzą się o zwyczajach i ulubionych przysmakach wybranych ptaków, co pomoże w odpowiednim dokarmianiu zwierząt zimą.

Warsztaty pt. „Ptasie układanki” odbędą się 30 września i 1 października w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Strefa kreatywnych zabaw będzie dostępna od godziny 12.00 do 16.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!