Każdy rodzic wie, że wychowywanie dziecka to zajęcie na pełen etat – zwłaszcza, gdy maluch nie chodzi jeszcze ani do przedszkola, ani do szkoły. Łączenie domowych obowiązków z pracą i opieką nad szkrabem wymaga doskonałej organizacji. Czy w takim natłoku zajęć znajdzie się chwila, by udekorować i odświeżyć pokój naszego maleństwa? Oczywiście, że tak. Wystarczy, że sięgniemy po naklejki ścienne dla dzieci. Dzięki nim w mgnieniu oka zyskamy zupełnie nowy wystrój!

Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Czy rzeczywiście jest ono aż tak proste i funkcjonalne? Do przygotowania tego artykułu zaprosiliśmy specjalistę z Myloview.pl, który wyjaśni nam, jakimi zaletami odznaczają się takie dekoracje. Oddajmy mu więc głos:

Zacznijmy od rzeczy najważniejszej. Ścienne naklejki są samoprzylepne, co oznacza, że do ich montażu nie potrzebujemy kleju ani pędzli. Stosując się do zaleceń z instrukcji, wystarczy odklejając stopniowo folię zabezpieczającą, przyklejać wzór do ściany, dociskając go miękką raklą, by uniknąć pęcherzyków powietrza. Proces jest więc szybki i z pewnością nie będziemy mieli po nim dużo sprzątania. Co więcej, naklejki do pokoju dziecka produkowane są w technologii druku lateksowego, w której to nie używa się szkodliwych substancji ani rozpuszczalników. Warto także dodać, że materiał jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, a same naklejki możemy umieścić nie tylko na ścianach, ale także oknach, meblach i drzwiach. Dzięki temu odświeżymy zwykłe szafki lub ukryjemy rysy na blacie biurka.

Skoro wiemy już, że metamorfoza pójdzie nam jak z płatka, przyjrzyjmy się, jakimi wzorami możemy ozdobić pokój malucha. Wśród naszych propozycji znajdą się nie tylko popularne motywy, takie jak ukochane przez dzieci zwierzaki, ale także oryginalne rośliny i ogrzewane gorącym powietrzem balony.

Ale Meksyk! Zabawne kaktusy, które nie kłują

W ubiegłym roku jednym z najchętniej wybieranych wzorów na plakatach, tkaninach czy ściennych dekoracjach były sukulenty, które zastąpiły egzotyczną monsterę. Pojawiały się w formie fotografii, szkiców czy kolorowych grafik. Łączono je z tropikalnymi kwiatami lub geometrycznymi bryłami, prezentowano na gładkim tle lub groszkowanym deseniu. Każda wariacja na ich temat była hitem. Zainspirowani tym trendem, przygotowaliśmy stylizację dziecięcego pokoju właśnie z takimi dekoracjami. Zabawne naklejki z meksykańskimi kaktusami urozmaicą przestrzeń i będą się zachwycająco prezentować zarówno w dziewczęcej, jak i chłopięcej aranżacji. Możemy wybrać wzór, na którym znajduje się wiele sukulentów w rozmaitych kolorach, lub postawić na wizerunek jednej, pokrytej kolcami rośliny, pod którą widnieje napis: To me, you are perfect.

Egzotyczne zwierzaki czy bajkowe gatunki?

Ile zwierzaków, tyle pomysłów na wystrój pokoju naszego szkraba. Jeśli szukamy inspiracji na miłą dla oka, ale jednocześnie ciekawą aranżację, zdecydujmy się na wizerunki egzotycznych gatunków. Jakich? Na to pytanie odpowiedział ekspert z Myloview:

Maluchom z pewnością spodobają się kolorowe, zabawne lamy ubrane w regionalne, peruwiańskie stroje i kapelusze. Dużą popularnością cieszą się także wypoczywające na gałęziach leniwce lub bujające się na lianach małpki. Kolorowe ilustracje, niczym z bajek dla dzieci, sprawią, że w pokoju zapanuje pogodna i beztroska atmosfera. Idąc tropem tropikalnych zwierząt, możemy także postawić na barwne papugi, tukany lub flamingi. Dekorując pokój dziecka nie musimy się jednak ograniczać tylko do istniejących naprawdę gatunków. Wyobraźnia maluchów nie zna granic, dlatego śmiało możemy wprowadzić do wystroju tęczowego jednorożca lub ziejącego ogniem smoka bądź dinozaura. Zaskoczmy swoją pociechę!

Cały świat na wyciągnięcie ręki Twojego dziecka

Z pewnością, gdy zaproponuję, by w pokoju dziecka umieścić mapę, wyda się to dość zaskakującym pomysłem, jednak niekoniecznie w pozytywnym sensie. To rozwiązanie raczej do szkoły, a nie dla szkraba. Tymczasem moja propozycji dotyczy nietuzinkowego przedstawienia. Nie jest to bowiem zwykła mapa, jaka znajduje się w szkolnych salach do nauki geografii. Na poszczególnych kontynentach ukazane są słynne zabytki, zwierzęta lub cuda natury w formie przyjemnych dla oka rysunków. To znakomity sposób nie tylko na dekorację pokoju. Dzięki takiej naklejce nasz maluch będzie mógł się dowiedzieć czegoś o otaczającym go świecie i z naszą pomocą nauczy się wielu ciekawych rzeczy. – wyjaśnił nam ekspert z Myloview.pl

W zależności od tego, w jakim miejscu chcemy przykleić taką dekoracją i ile miejsca możemy na nią przeznaczyć, zdecydujmy się na całą mapę świata, wybrany kontynent lub jedno państwo.

Wróżki i samoloty, czyli latać każdy może

Pozostając jeszcze na chwilę w bajkowym klimacie, jedną z ostatnich propozycji, jakie przygotowaliśmy, są wizerunki urokliwych wróżek. Taka dekoracja z pewnością przypadnie do gustu każdej dziewczynce, która jest zauroczona bajkami pełnymi magii. Ich wizerunki będą się doskonale prezentować nie tylko na ścianie. Umieśćmy je także na meblach i drzwiach, dzięki czemu magiczny klimat wypełni cały pokój. A co przygotowaliśmy dla chłopców? Wizerunki kolorowych balonów ogrzewanych gorącym powietrzem lub śmigających po niebie samolotów. Takie naklejki na ścianę dla dzieci spodobają się nie tylko małym miłośnikom lotnictwa, ale także szkrabom, które marzą o tym, by w przyszłości zostać pilotem.

Dekorując pokój dziecka, zadbajmy o to, by był idealnym miejscem do zabawy, nauki i wypoczynku. Kolorowe wzory na ścianach i meblach wprowadzą miłe dla oka akcenty, zachęcą malucha do poznawania świata i sprawią, że nasza pociecha będzie się dobrze czuła w swoim zakątku.