Lato kojarzy się z niezwykle przyjemnym i radosnym czasem, spędzanym głównie na świeżym powietrzu. Niemal każdy w upalne dni marzy o wyjeździe nad morze. Szczególnie nie mogą się doczekać takiej wycieczki dzieci. Wakacje bez morskich kąpieli? Co to za wakacje! Rodzice głowią się jak zorganizować swoim pociechom ciekawy wypoczynek nad morze. Jest to szczególnie trudne zwłaszcza wtedy kiedy nie mogą pozwolić sobie na urlop w pracy. Między innymi w takiej sytuacji na ratunek przychodzą Organizatorzy Turystyki Dziecięcej. Oferują mnóstwo atrakcyjnych kolonii nad morzem. Wybór jest tak duży, że ciężko będzie się zdecydować tylko na jedną kolonię.

Wiek dziecka, a pierwszy wyjazd na kolonię.

Oferta koloni nad morzem oferowana jest dla dzieci już od 6 roku życia. Górna granica wiekowa to 12/13 lat. Dla starszych pociech odpowiedniejsze będą są już obozy młodzieżowe. Wśród kolonii nad morzem znaleźć można oferty dedykowane jedynie maluchom. Są to kolonie idealne na pierwszy samodzielny wyjazd dziecka. W Łazach w tym roku dla najmniejszych urwisów KOGIS Portal Turystki Dzięcięcej przygotował między innymi ,,PIERWSZĄ KOLONIĘ SMYKA”. Bogaty i ciekawy program gwarantuję moc atrakcji oraz brak czasu na rozmyślania i tęsknotę. Odpowiedzialna i wykwalifikowana kadra świetnie zaopiekuje się dziećmi.

Dla każdego coś ciekawego.

Tematyk kolonii jak co roku jest bardzo dużo. Organizatorzy starają się prezentować coraz to nowsze, ciekawsze i atrakcyjniejsze kolonie. Śledzone są trendy wśród dzieci. To właśnie w związku z nimi powstaje wiele nowych tematyk. Często są one powiązane z bardzo popularną serią bajek lub serialem dla dzieci. Jest jednak wiele tematyk, które od wielu lat niezmiennie cieszą się dużym zainteresowanie.

Kolonie dla małych sportowców

Kolonie sportowe nad morzem oferują prawdziwy mix aktywności. Dzieci biorą udział w dobrze znanych im zajęciach z tenisa stołowego, piłki plażowej, biegania, przeciągania liny , gry w koszykówkę czy też piłki nożnej i wielu tym podobnych sportów. Mają jednak na takiej sportowej koloni nad morzem okazję spróbować czegoś całkiem nowego. Na uczestników czekają między innymi: unihokej, rugby, krykiet, boule, zośka, ultimate freesbee, mollky, slackline, speedminton i wiele więcej.  Wśród sportowych kolonii nad morzem znaleźć też można oferty związane głównie z piłką nożną, windsurfingiem, żeglarstwem, tenisem.

Kolonie dla kreatywnych duszyczek

Kolonie artystyczne nad morzem to prawdziwy wakacyjny festiwal sztuki. Dzieci tworzą niepowtarzalne dzieła, które później stanowią piękne pamiątki z kolonii nad morzem. Podczas takiego wyjazdu Maja okazję zapoznać się z wieloma technikami artystycznymi. Bardzo często tworzą zapachowe mydełka, trójwymiarowe makiety, plecionki, ceramikę, orgiami i tym podobne. Malują farbami przy pomocy pędzli ale także rąk. Rysują ołówkami, kredkami, węglem, kredą. Artystyczne kolonie nad morzem rozwija i pobudza kreatywność uczestników.

Kolonie dla rządnych przygód 

Dla wszystkich dzieci uwielbiających przygody idealną opcją będą przygodowe kolonie nad morzem. Wśród nich znaleźć można między innymi ,,OBÓZ DETEKTYWISTYCZNY” czy też kolonię ,, NADMORSKA PRZYGODA NA MAKSA”. Przygodowe kolonie nad morzem gwarantują program wypełniony ciekawymi zajęciami. Wiele zagadek, tajemnicze szyfry, nauka posługiwania się kompasem, sztuka kamuflażu, gry terenowe – to i wiele więcej czeka na prawdziwych fanów przygody.

Kolonie językowe

Wśród kolonii nad morzem nie mogło zabraknąć kolonii językowych. Są to oferty dla wszystkich tych, którzy pragną nauczyć się języka obcego. Najpopularniejsze są kolonie nad morzem z językiem angielskim. Jednak dostępna jest również oferta kolonii nad morzem z językiem niemieckim oraz francuskim. Kolonie językowe w świetny sposób łączą naukę z zabawą.

Inne kolonie 

Kolonie nad morzem to także kolonie dla fanów LEGO czy gry mincraft. W ofercie kolonii nad morzem 2019 nie zabrakło ofert dedykowanych jedynie dziewczynkom tak jak ,,GIRLS CAMP” czy też chłopakom tj. ,,BOYS CAMP”. Fanów fantastyki z całą pewnością zainteresują kolonie nad morzem związane z czarodziejami. Dostępny jest między innymi uwielbiany przez dzieci ,,OBÓZ HARRY POTTER”. W ofercie letniej 2019 znalazły również się takie nowości dla dzieci jak ,,WAKACJE Z PIPPI LANGSTRUMP” oraz ,,NADMORSKA AKADEMIA PANA KLEKSA”. Tematyki te przeniosą uczestników w świat ich ulubionych bohaterów.

Kolonie bawią i rozwijają

Kolonie dla dzieci to sposób na aktywne, radosne i przede wszystkim bezpieczne wakacje. Niezależnie od wybranej tematyki, każdy obóz pozytywnie wpłynie na dziecko. Kolonie otwierają pociechy na nowe przyjaźnie i ciekawe doświadczenia, a także pobudzają w nich ciekawość świata. Każdy taki wyjazd będzie dla dziecka niesamowitą i niepowtarzalną przygodą. Warto zaplanować wypoczynek swojego dziecka właśnie teraz. Kwiecień jest idealnym miesiącem na rezerwację kolonii. Oferta obozów letnich 2019 jest już  w pełni dostępna.

Autorem artykułu jest Kogis Portal Turystyki Dziecięcej.