Wiosna to czas, kiedy oferta letnia większości Organizatorów Turystyki Dziecięcej jest już gotowa. Sprzedaż rozpoczęta, a więc trzeba się pośpieszyć aby dziecko miało zapewnione miejsce na wymarzonej kolonii. Rodzice głowią się gdzie w tym roku posłać swoją pociechę. Wybór nie jest łatwy. Kolonie dla dzieci realizowane są  w różnych malowniczych miejscach. Dostępne są kolonie nad morzem, w górach, nad jeziorami. Te ostatnie czyli kolonie nad jeziorem cieszą się przez wiele lat dużą popularnością.  Są tak samo chętnie wybierane w lecie jak kolonie nad morzem.

Kolonie nad jeziorem odbywają się nad czystymi i bezpiecznymi akwenami. Większość ośrodków kolonijnych znajduje się na uboczu, pośród lasów. Takie obiekty zazwyczaj posiadają własne, strzeżone plaże oraz duży teren rekreacyjny. Ośrodki kolonijne nad jeziorami stwarzają idealne warunki do spędzenia w nich niepowtarzalnych, pełnych atrakcji wakacji.

Kolonie nad jeziorem będą odpowiednie dla dzieci już od 6 roku życia. Górna granica to zazwyczaj 12/13 lat. Dla starszych dzieci właściwsze będą obozy młodzieżowe. Wypoczynek nad jeziorem wiąże się z różnorodnymi aktywnościami. W związku właśnie z tym dostępnych jest bardzo dużo tematyk kolonii nad jeziorem.

 

Oferta Organizatorów Turystyki Dziecięcej zawiera kolonie nad jeziorem tematyczne oraz ogólne. Wśród tych ogólnych znaleźć można takie oferty jak między innymi ,,WODNE WAKACJE PEŁNE PRZYGÓD” nad jeziorem Drawsko czy też ,,SŁONECZNE WODNE WAKACJE” nad jeziorem w Hartowcu. Program takich kolonii to prawdziwy mix zabaw i sportów. Dzieci uczestniczą w rozgrywkach sportów świetnie im znanych jak piłka nożna, piłka siatkowa, piłka ręczna, koszykówka, badminton, tenis stołowy. Na koloniach nad jeziorem obozowicze mają okazję spróbować również aktywności mniej znanych. Są to między innymi: kajakarstwo, siatkówka wodna, paintball, żonglerka, chodzenie na szczudłach, tchoukball, slackline, łucznictwo, skimboard, aquafitness i wiele więcej. Program ogólnych kolonii nad jeziorem zawsze jest bardzo bogaty. Dzieci nie mają czas na nudę. Cały dzień jest wypełniony ciekawymi zajęciami.

Tematyczne kolonie nad jeziorem to między innymi kolonie: sportowe, artystyczne, survivalowe, językowe i inne. Sportowe kolonie nad jeziorem to między innymi kolonie żeglarskie, kolonie windsurfingowe, kolonie piłkarskie, kolonie tenisowe, kolonie nurkowe, kolonie taneczne, kolonie jeździeckie i tym podobne. Artystyczne kolonie nad jeziorem często powiązane są z plastyką, malarstwem, rysunkiem oraz  rzeźbą. Są na rynku również  artystyczne kolonie nad jeziorem dla dzieci związane z aktorstwem, teatrem, muzyką, musicalem. Survivalowe kolonie nad jeziorem to nic innego jak szkoła przetrwania. Survival często łączony jest z paintballem, quadami, ASG. To idealne kolonie dla małych komandosów. Wśród językowych kolonii nad jeziorami najwięcej jest tych związanych z językiem angielskim. Kolonie nad jeziorem to również kolonie przygodowe, kolonie maluszkowe, kolonie z LEGO, kolonie tylko dla dziewczynek, kolonie tylko dla chłopców, kolonie kulinarne i wiele więcej.

Kolonie nad jeziorem odbywają się w różnych regionach Polski. Najpopularniejsze realizowane są na Mazurach, na Kaszubach, w Borach Tucholskich oraz na Pojezierzu Drawskim. Dzięki tak różnorodnej ofercie każdy rodzic może posłać swoje dziecko na kolonie realizowaną w niedalekiej odległości od swojego miejsca zamieszkania.

Kolonie nad jeziorem będą odpowiednie dla każdego dziecka. Tematyk jest tak wiele, że każde znajdzie idealną ofertę dla siebie. Bezpieczeństwo, mnóstwo atrakcji, ciekawe aktywności, zabawy, kąpiele w jeziorze, wycieczki, wieczory przy ognisku, gry terenowe, świetna atmosfera – to wszystko gwarantują kolonie nad jeziorami.

Autorem artykułu jest KOGIS Portal Turystyki Dziecięcej