Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zaprasza do kreatywnej zabawy nauką podczas rodzinnych ferii MAKERSPACE. Od 9 do 24 lutego wystawa zmieni się w warsztat konstruktorski dla małych i dużych artystów oraz inżynierów. Makerspace to nic innego jak inteligentna przestrzeń dla twórców, gdzie można rozwinąć zdolności manualne oraz kreatywne myślenie i przekonać się, że fizyka jest w zasięgu naszych rąk.

Codziennie od 10:00 do 17:00 goście stworzą wspólnie z rodziną, znajomymi czy innymi gośćmi dioramę, czyli makietę miasta. Poznają również Edu-konstrukcje, które tłumaczą działanie sił fizyki oraz wcielą się w rolę naukowców podczas mobilnej gry na wystawie, by uratować naszą cywilizację.

W tygodniu w godzinach od 10:00 do 17:00 odwiedzający przetestują swoje siły jako majsterkowicze i stworzą niezwykłe rysunki przy użyciu tzw. Scribbling machines.

W weekendy natomiast, o godz. 12:00 i 15:00, przekonają się, że każdy jest odkrywcą , poznają historię wynalazków i zainspirują się pracą wielkich konstruktorów podczas EDUweekendów.

Wszystkie powyższe aktywności dostępne będą w cenie biletu wstępu.

W ramach ferii w dni powszednie EXPERYMENT przygotował również dodatkowo płatną ofertę specjalną, czyli warsztaty konstruktorskie, skierowane zarówno dla gości indywidualnych, jak i grup zorganizowanych. Cardboard automata i (Nie)zwykłe konstrukcje, to dwie propozycje zajęć, podczas których uczestnicy zbudują od podstaw maszyny proste oraz hydrauliczne i zabiorą je do domu! Szczegóły oferty i ceny na www.experyment.gdynia.pl