W klinice neonatologii powstanie 29 Strefa Rodzica

Klinika Neonatologii w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku została wybrana do programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”. Będzie ona wyjątkowa. W nowo oddanym skrzydle szpitala powstaną aż dwie komfortowe przestrzenie dla rodzin.

„Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” to ogólnopolski program społeczny realizowany od 6 lat, którego celem jest tworzenie na oddziałach dziecięcych miejsc przyjaznych rodzicom i małym pacjentom. Główna idea przyświecająca firmie Budimex SA to zwrócenie uwagi na to, jak ważna dla chorego dziecka jest obecność najbliższej osoby. Dziecko w szpitalu cierpi nie tylko z powodu choroby, lecz także odczuwa lęk związany z pobytem w obcym środowisku. Stała obecność rodziców daje poczucie bezpieczeństwa i zmniejsza stres, co pozytywnie przekłada się na proces leczenia. Strefa Rodzica jest programem w całości finansowanym przez firmę Budimex SA.

W Klinice Neonatologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego (UCK) przebywają noworodki, w tym wcześniaki i dzieci wymagające specjalistycznej opieki. Rodzice chorych dzieci powinni mieć możliwość przebywania z maluchami przez całą dobę. Mamy, będące w okresie połogu, nierzadko same potrzebują opieki medycznej i psychologicznej. Dlatego tak ważna jest komfortowa przestrzeń, która pozwoli mamom na kontakt z rodziną, przebywanie z dzieckiem poza szpitalną salą i pomoże w przejściu przez chorobę nowonarodzonego dziecka. W klinice znajduje się 45 łóżek, a rocznie przyjmowane jest tu 2500 małych pacjentów.

Klinika Neonatologii UCK została przeniesiona ze szpitala przy ul. Klinicznej do nowego skrzydła szpitalnego, którego głównym wykonawcą jest firma Budimex. Zbliżamy się do finału prac w gdańskim UCK. Postanowiliśmy na zakończenie realizacji kontraktu przekazać prezent dla małych pacjentów i ich rodzin. Strefa Rodzica to dodatkowe wsparcie dla szpitala w stworzeniu komfortowych warunków pobytu dla dzieci i ich opiekunów, podkreśla Katarzyna Wójcik, ekspert ds. Komunikacji Budimex SA.

Otwarcie pierwszej w tym roku Strefy Rodzica zostało zaplanowane na początek kwietnia bieżącego roku. Tradycyjnie już, w ostatnim etapie remontu, będą uczestniczyć wolontariusze Budimeksu, którzy pomogą w wykończeniu pomieszczenia.