Już wkrótce Dzień Ojca – święto, dzięki któremu okazujemy szacunek i wdzięcznoś

wszystkim tatom. Okazją do celebrowania tego dnia z dziećmi będą zajęcia kreatywne dla rodzin, na których maluchy udekorują kapsle do gry i rozegrają z rodzicami zawody. Wstęp bezpłatny.

Obchodzony 23 czerwca Dzień Ojca, może nie jest tak popularny, jak Dzień Matki, ale równie ważny! Choć wdzięczność dzieci wyrażana jest codziennie na różne sposoby, to święto może być wspaniałą okazją do wspólnych wyjść, zabaw i okazywania wzajemnej wdzięczności. Organizowane 23 czerwca przez Centrum Handlowe Auchan Gdańsk warsztaty dla rodzin z dziećmi połączą zajęcia kreatywne z zabawą i będą mieć za zadanie integrowanie rodziców z maluchami.

Na zajęciach powstaną kapsle do gry, które będą następnie użyte w wesołej zabawie. Dzieci będą mieć do dyspozycji metalowe i plastikowe kapsle, plastelinę, glinę, folię, kolorowy papier, flamastry, a także oznaczenia flag różnych państw. Kolorowe prace świetnie sprawdzą się w rozgrywkach i będą wprawiane w ruch po płaskiej powierzchni za pomocą pstrykania ich palcami. Kapsle z miniflagami posłużą do rozegrania popularnej w latach 80. „gry pokoju”, czyli wyścigu kapsli po wyznaczonym torze. Prowadzący zajęcia będą przypominać o ważnej roli taty w rodzinie i będą zachęcać do wyrażania emocji w stosunku do dzieci, które może budować ich poczucie wartości. Współorganizatorem akcji jest Fundacja Big Love Story.

Warsztaty z okazji Dnia Ojca odbędą się 23 czerwca w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku. Zajęcia będą prowadzone od godz. 13.00 do 17.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!