Gdynia świętuje 10. rocznicę przystąpienia Polski do UE!

Z okazji 10. rocznicy akcesji Polski do Unii Europejskiej Miasto Gdynia zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania 9 maja w pobliżu InfoBoxu przy ul. Świętojańskiej 30. W godzinach  na przybyłych czeka moc atrakcji. Przygotowana oferta skierowana jest zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Podczas festynu najmłodsi uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w wielu konkursach oraz grach i zabawach przybliżających im kulturę państw członkowskich. Dla nieco starszych organizatorzy również przygotowali liczne rozrywki, zarówno dla ciała jak i ducha. Artystyczną oprawę wydarzenia zapewnią występy wokalno – taneczne grup z MDK Gdynia oraz Gdyni po godzinach. Niewątpliwą gwiazdą imprezy będzie grupa Flycube, znana w Polsce z udziału w popularnym programie telewizyjnym „Mam talent”.

Dodatkowo, przez cały czas trwania wydarzenia wśród najmłodszych widzów pojawi się profesjonalny clown, którego obecność każdorazowo jest gwarancją udanej zabawy. Razem z nim maluchy oraz ich rodzice poznają tajniki prawdziwej sztuki cyrkowej, a przede wszystkim żonglerki. O wygłodniałych zatroszczą się natomiast restauratorzy gdyńskiego Szlaku Kulinarnego, oferujący dania kuchni państw europejskich za jedynie 10 zł.

Animacje dla dzieci „Dzień Europy”
Dla najmłodszych przygotowane będą zajęcia plastyczno-techniczne o tematyce europejskiej. Będzie można własnoręcznie wykonać flagę Unii Europejskiej, stworzyć plakat ilustrujący hasło „Zjednoczeni w różnorodności”, czy zaprojektować paszport UE. Wśród animacji pojawią się m.in. nauka tańca belgijskiego, tworzenie wielkiej mapy Europy, megatwister, układanie wielkich puzzli z flagami państw europejskich, czy nawet europejska gra w klasy. Przygotowanym atrakcjom towarzyszyć będzie malowanie buziek przez animatorów, cieszące się niegasnącą popularnością wśród najmłodszych.

Występ grupy akrobatyczno-tanecznej Flycube
Kulminacyjnym punktem programu artystycznego, niezwykle atrakcyjnym zarówno dla dzieci, jak i starszej publiczności, będzie pokaz umiejętności akrobatycznych w wykonaniu grupy Flycube. Podczas eventu zaprezentują wyjątkowy show z dziedziny akrobatyki, baletu, gimnastyki i tańca, połączonych choreograficznie w zapierający dech w piersiach pokaz sztuki teatralno-cyrkowej. W Gdyni Flycube pokaże dwa epizody akrobatyczne w wykonaniu kobiecym oraz fenomenalną „dwójkę męską statyczną”, znaną z pokazów w La Reve w Las Vegas.

Grupa Flycube specjalizuje się w organizacji widowisk artystycznych w stylu Cirque du Soleil. Popularność wśród polskiej publiczności zyskała dzięki udziałowi w programie rozrywkowym produkcji TVN – Mam Talent.

Smaki Unii oferowane przez gdyńskie restauracje
Wszystkich miłośników kulinariów zapraszamy do skosztowania dań inspirowanych smakami europejskimi, przygotowanych przez gdyńskich restauratorów. Z okazji 10. rocznicy akcesji do Unii, w wybranych 10 restauracjach gdyńskiego Szlaku Kulinarnego serwowane będą dania z różnych regionów Europy – w promocyjnej cenie 10 zł – więcej www.kulinarnagdynia.pl

źródło: gdyniasport.pl