Goście w barwnych strojach z minionych epok, grupy rekonstrukcji historycznych, wybuchowe pokazy i ciekawe warsztaty – to tylko część atrakcji, jaka czeka na nas podczas IX Festiwalu Temperatury im. Daniela Gabriela Fahrenheita, który odbędzie się 7 października, na Targu Węglowym w Gdańsku. Wstęp Wolny!


Już 7 października o godz. 14:00 na Targu Węglowym w Gdańsku rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Temperatury im. D.G. Fahrenheita. W tegorocznej edycji organizatorzy pragną zaprezentować pojęcie temperatury nierozerwalnie związanej z D.G. Fahrenheitem, jednak w zupełnie nowym ujęciu – jako temperaturę oręża. Przypomniana będzie również postać Hansa Strakowskiego – Budowniczego Gdańskich Fortyfikacji Miejskich

Na Targ Węglowy zawitają Goście w barwnych strojach z minionych lat i grupy rekonstrukcji historycznych z różnych epok. Główną gwiazdą Festiwalu będzie Namiestnik Chorągwi Husarskiej -Michał Ruda. Na przygotowanych stanowiskach będzie można nie tylko zobaczyć, ale również przymierzyć zbroje, hełmy, oraz inne elementy rycerskiego wyposażenia. Na gości czekają również liczne warsztaty m.in. z fechtunku, kowalstwa artystycznego i tańca. Nie zabraknie też wybuchowych pokazów na scenie i mrożących krew w żyłach eksperymentów naukowych.

Około godz.16.00 wyruszy kolorowa parada na trasie Targ Węglowy – Zielona Brama, w której wezmą udział formacje historyczne i goście. Jak co roku, organizatorzy przygotowali również liczne atrakcje dla najmłodszych. Powstanie specjalna przestrzeń zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami i pneumatycznymi trampolinami. Podczas wydarzenia odbędzie się również charytatywna zbiórka dla Fundacji „Żyć z pompą”.

Przyjdź i doświadcz potęgi Nauki i Sztuki!

Festiwal Temperatury imienia Daniela Gabriela Fahrenheita spaja kulturę, sztukę i edukację przybliżając ją mieszkańcom Gdańska. Patronem głównym całego festiwalu jest postać wielkiego inżyniera i odkrywcy Daniela Gabriela Fahrenheita, który przez swoje osiągnięcia jest znany na całym świecie.”

7 października 2017

Targ Węglowy – Gdańsk

14:00 – 19:00

PROGRAM SCENICZNY

14:00 Rozpoczęcie Festiwalu

14:15 Oprowadzenie po stanowiskach

14:30 Wywiad z Gwiazdą Festiwalu

14:45 Konkurs – Fahrenheit wśród nas

15:00 Występ zespołu Kipi Samba

15:15 Pokaz specjalny „Kraina Lodu”

15:35 Żywa lekcja historii

16:00 Wyjście parady

16:15 Quiz historyczny

16:30 Występ grupy ImProściej

16:50 Wywiad z Gościem

17:00 Pokaz specjalny „Alchemia Średniowiecza”

17:20 Konkurs – Rycerskie potyczki

17:30 Pokaz tańców dawnych

17:45 Gry, zabawy, animacje dla dzieci, rozstrzyganie konkursów

18:00 Koncert Zespołu Muzyki Dawnej Góra Trolla

18:30 Pokaz specjalny „Efekty filmowe”

18:50 Zakończenie, podziękowania

19:00 Koniec Festiwalu

O godz. 16:00

PARADA FORMACJI HISTORYCZNYCH I GOŚCI (na trasie Targ Węglowy – Zielona Brama)