Już w sobotę 20 sierpnia odbędzie się w Gdańsku Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy – największa impreza rolkarska w Polsce. Tegoroczna VIII edycja imprezy przyciągnie do Trójmiasta miłośników rolkarstwa z całego kraju i zagranicy. Rozgrzewkę dla uczestników poprowadzi sam Mistrz Świata Scott Arlidge.

W Maratonie startować będą Mistrzowie Europy Felix Rijhnen i Kathi Rumpus. Ze znanych Polskich reprezentantów pojawią się siostry Czapla, które są w pierwszej 20-tce najlepszych zawodniczek slalomowych na świecie według rankingu WSSA. W wydarzeniu weźmie udział również Piotr Combrzyński – dwukrotny mistrz Polski i medalista wielu zawodów w Europie. To nie wszyscy światowej sławy sportowcy, którzy startować będą w Maratonie, więcej informacji o Gościach Specjalnych znajduje się w katalogu (w załączniku).

Na uczestników Maratonu Sierpniowego czekają 3 dystanse: FITNESS – 10,7 km, PÓŁMARATON – 21,2 km i MARATON – 42,2 km. W ramach Maratonu rozgrywane są także długodystansowe Mistrzostwa Polski. Impreza ma przede wszystkim charakter rodzinny, dlatego tak jak i w ubiegłych latach, także i teraz, rozegrane zostaną specjalne zawody dla najmłodszych.

Ważną częścią wydarzenia jest współpraca z Fundacją Hospicyjną. Podczas Maratonu Sierpniowego będzie można wesprzeć Fundusz Dzieci Osieroconych, działający przy Fundacji Hospicyjnej. Fundusz wspiera socjalnie tych najmłodszych, których bliscy odeszli pod opieką hospicjów, natomiast opieką psychologiczną otacza wszystkie dzieci i młodzież po stracie. Organizatorzy Maratonu przekazują na konto Fundacji darowiznę, a dodatkowo każda osoba, która zechce wystartować na dystansie Fitness i przy rejestracji zapisze się do drużyny TUMBO Team (drużyna Fundacji) wspiera finansowo Fundację. W tym przypadku połowa dochodów z pakietów startowych zostanie przekazana na konto Fundacji Hospicyjnej. W czasie Maratonu będzie można także spotkać kwestujących wolontariuszy Fundacji.