Z tej okazji w parku Steffensa odbędzie się specjalny piknik. Mile widziane będą całe rodziny.
Lot balonem (co prawda na uwięzi), repliki samolotów, dmuchany zamek dla dzieci, pokazy ratownictwa i dodatkowo jeszcze koncert Grupy Muzycznego Wsparcia – to wszystko czekać będzie na nas podczas Rodzinnego Pikniku z okazji święta Lotnictwa Polskiego. Na wydarzenie, które odbędzie się już w tę niedzielę, zaprasza Harcerski Klub Lotniczy Chorągwi Gdańskiej ZHP „Wzlot”. Piknik odbędzie się w parku Steffensa przy alei Zwycięstwa w Gdańsku, zacznie się o godz. 17, a skończy o 20. Jak sama nazwa pikniku wskazuje, mile widziane będą całe rodziny.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa sprzętu lotniczego.

– Zobaczymy repliki samolotu RWD-13, motolotnie i paralotnie, modele sterowane radarem, lotniczy ponton ratunkowy, balony na ogrzane powietrze i spadochrony. Dzieci będą mogły spróbować sił w klejeniu kartonowych modeli. Dla nich także przewidziane są słodkie niespodzianki – mówi phm. Piotr Gryziak z HKL „Wzlot”.

Podharcmistrz podkreśla też, że święto Lotnictwa Polskiego obchodzone jest corocznie od 28 sierpnia 1993 roku, w rocznicę zwycięstwa kpt. pil. Franciszka Żwirki i inż. pil. Stanisława Wigury w międzynarodowych zawodach samolotów turystycznych Challenge w 1932 r.