Wielkie otwarcie 7-salowego kina Helios w gdańskiej Galerii Metropolia!

W ostatnią sobotę, 22 października odbyło się wielkie otwarcie najnowocześniejszego pod każdym względem kina w Trójmieście! Mieszkańcy Gdańska poznali najnowsze kino ogólnopolskiej sieci Helios – na Widzów czekało imponujące siedem sal wyposażonych w najwyższej klasy sprzęt kinowy, bardzo wygodne fotele (także kanapy dla zakochanych!), bogaty repertuar, seanse specjalne oraz moc konkursów i liczne atrakcje!

W najnowszym gdańskim kinie Helios, Widzowie mogą docenić znakomitą jakość technologii DepthQ 3D, która umożliwia osiągnięcie największej precyzji wyświetlania obrazu trójwymiarowego. Wysoki komfort oglądania zapewniają niestandardowe okulary 3D, które Widz może kupić i wykorzystać przy następnych wizytach w kinie.

Gdańskie Kino Helios wyposażone jest w innowacyjny system dźwiękowy Dolby Atmos, który dzięki 64 niezależnym ścieżkom dźwiękowym rozsyłanym do głośników, umieszczonych w całej sali kinowej (także w sufitach!), zapewni niesamowity efekt obcowania z dźwiękiem. Dodatkowe kanały sprawiają, że dźwięk nie tylko otacza Widza, ale przemieszcza się razem z obrazem, pozwalając
z wielką precyzją umiejscawiać efekty w trójwymiarowej przestrzeni sali kinowej.

Z okazji otwarcia kina, w dniach 22-23 października Helios przygotował dla swoich Widzów weekend pełen niespodzianek. Z myślą o najmłodszych kinomanach, w kinie pojawiły się maskotki bohaterów filmu Madagaskar, Shrek oraz Kubuś Puchatek.

Dzieci mogły wziąć udział w wesołych eksperymentach chemicznych z Królem Alexem, turnieju piłkarskim ze Shrekiem, malowaniu twarzy z Pingwinem Kowalskim oraz zabawie w Szalone ptaszory z Angry Birds i wielu innych przygotowanych na weekend otwarcia animacji.
W konkursach można było wygrać mnóstwo atrakcyjnych nagród, a w konkursie głównym – roczny karnet do kina!

Ponadto w piątek, 21 października o godzinie 11:00 w gdańskiej Galerii Metropolia odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli sieci prezentująca innowacyjne możliwości technologiczne najnowszego obiektu ogólnopolskiej sieci kin Helios.

Gośćmi konferencji, a zarazem prelegentami byli: Anna Brelińska (Dyrektor kina Helios w Galerii Metropolia), Agnieszka Grabowicz (Dyrektor Zespołu Kin), Iwona Kowalska (Country Manager Central Eastern Europe) oraz Marcin Czubak (Dyrektor Działu Technicznego Helios SA). Spotkanie poprowadził Michał Giorew. Podczas konferencji odbyła się także prezentacja najnowszych materiałów obrazujących zjawiskowe możliwości technologiczne kina – zarówno jeśli chodzi
o obraz, jak i dźwięk, przygotowanych specjalnie z tej okazji.