Wędrujemy do Szkocji – warsztaty podróżnicze dla dzieci

Z czym wiążą się kraciaste kilty, dudy i owcza wełna? Już 24 listopada goście Centrum Handlowego Auchan Gdańsk przeniosą się do deszczowej Szkocji, aby poznać kulturę i zwyczaje wyjątkowej części Wysp Brytyjskich. Udział w warsztatach podróżniczych jest bezpłatny.

Już wkrótce pasaż Centrum Handlowego Auchan Gdańsk rozbrzmi oryginalnym dźwiękiem dud, a uczestnicy warsztatów będą mieć okazję zobaczyć i przymierzyć szkocki kilt. Warsztaty podróżnicze dla najmłodszych gości centrum będą skupione na bogatej kulturze i tradycji Szkocji, a żądne wiedzy maluchy dowiedzą się, jak wyjątkowa jest ta część Wysp Brytyjskich. Gotowi na szkocką przygodę?

Dzieci dowiedzą się faktów o tradycyjnych szkockich strojach, czyli kiltach. Prowadzący zajęcia zwrócą uwagę na bogactwo kraciastych deseni widocznych na kiltach oraz opowiedzą o różnicach między tradycjami szkockich klanów. Na warsztatach kreatywnych z gumowych rękawic powstaną dudy, a z papieru, tkanin i wełny sporrany, czyli szkockie torebki.

Warsztaty podróżnicze odbędą się w 24 listopada w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku. Zajęcia będą prowadzone od godz. 12.00 do 17.00. Wstęp wolny!