Jak najlepiej spędzić wakacje? Świetnie się bawiąc! EXPERYMENT zaprasza zatem w lipcu i sierpniu na zabawę doprawioną szczyptą nauki.

Gdzie indziej możesz zobaczyć swój roztańczony szkielet, patrzeć oczami psa czy pszczoły, zbudować magnetyczne serce, jak nie w centrum nauki EXPERYMENT? W wakacje, poza stałymi atrakcjami wystawy, goście będą mieli okazję wziąć udział w dodatkowych aktywnościach. A wszystko w cenie wejścia na wystawę!

Bezpiecznie nad wodą – WEEKENDOWE wydarzenie Specjalne z udziałem ratowników WOPR

30 czerwca – 1 lipca, godzina 12.00-16.00

Najważniejsze podczas wakacji jest bezpieczeństwo. Razem z ratownikami WOPR edukatorzy EXPERYMENTU zadbają, aby każdy z odwiedzających poznał zasady zachowania nad wodą.

Goście wezmą udział w pokazach udzielania pierwszej pomocy, dowiedzą się, jak reagować w sytuacjach kryzysowych nad wodą oraz gdzie szukać pomocy. Atrakcją specjalną będą psy-ratownicy, które dzięki swoim szczególnym predyspozycjom (węch i wytrzymałość) są niezastąpione w poszukiwaniu zaginionych osób czy w holowaniu ludzi oraz sprzętu do brzegu.

ROZSZYFRUJ EXPERYMENT – MOBILNA GRA NA WYSTAWIE OPARTA NA ZAGADKACH ZWIĄZANYCH Z EKSPONATAMI

GRA DOSTĘPNA OD 3 LIPCA PRZEZ CAŁE WAKACJE

Kto wyruszy na poszukiwanie skarbu piratów korzystając z kodów QR niczym z kompasu?

Po pobraniu aplikacji, każdy, niezależnie od wieku, solo czy w grupie, będzie mógł wziąć udział w wakacyjnej grze. Pytanie tylko czy wszystkim graczom uda się znaleźć słodki skarb schowany wśród interaktywnych stanowisk?!?

Edu-weekendy –widowiskowe pokazy naukowe oraz tematyczne warsztaty prowadzone przez edukatorów experymentu. Fizyka naprawdę da się lubić!

Od 7 lipca – w każdy wakacyjny weekend o godzinie 11:00 oraz 14:00

Czy można zakochać się w nauce? Tak i to z wzajemnością. Wiedzą o tym edukatorzy EXPERYMENTU – prawdziwi pasjonaci. Edu-weekendy, to nie tylko okazja, aby goście przeprowadzili doświadczenia naukowe, dowiedzieli się ile kości ma człowiek, czy można oszukać węch oraz skąd wzięła się nazwa czarna dziura. To również okazja do spotkania z entuzjastami, którzy naukowymi ciekawostkami mogą sypać jak z rękawa.

Dodatkowo Centrum nauki EXPERYMENT szykuje pilotażowy program dla najmłodszych oraz ich opiekunów. Nauka może być ciekawa już od pierwszego kroku.

Niespodzianką szykowaną przez EXPERYMENT jest również nowa wystawa czasowa, o szczegółach której będzie można już wkrótce przeczytać na stronie internetowej.

Szczegółowy program* wakacyjnych atrakcji na www.experyment.gdynia.pl