Mówisz sobota? Myślisz spacer. A jeśli spacer to tylko w najlepszym towarzystwie, w najciekawszej, miejskiej scenerii….

Już w najbliższą sobotę, 26 stycznia Galeria Handlowa Madison zaprasza na pierwszą edycję miejskich spacerów z historią w tle pod hasłem: Śladem Gdańskich tajemnic.

Historia miasta w cegle zaklęta, Portowe życie Gdańska, Gdańskie romanse, tropem Gdańskich zakonów, A co ty wiesz o Conwentzu? – to tylko kilka wybranych tematów, którymi będziemy „częstować” Państwa podczas naszych spacerowych spotkań. Oczywiste historie miasta, znane z przewodników i lekcji historii zostawiamy z boku. Dla spacerowych uczestników wybraliśmy 11 inspirujących tematów i historii, które zachwycają, zadziwiają i niezwykle kształcą. To idealna alternatywa na rodzinne, sobotnie przedpołudnie.

Na miejskie spacery z przewodnikiem PTTK Galeria Madison zaprasza w każdą ostatnią sobotę miesiąca od godz. 11:00. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, obowiązuje lista zgłoszeń. Na bezpłatny miejski spacer osoby zainteresowane mogą zapisać się pod numerem telefonu 58/766 75 75 lub w Punkcie Informacji Obiektowej, zlokalizowanej na parterze Galerii Madison.

A już w najbliższą sobotę ruszymy tropem filmowych epizodów z Gdańskiem w tle. Na te wyjątkową wyprawę szczególnie zapraszamy wszystkich fanów polskiego kina, którzy tym razem odkryją te części Gdańska, które brały udział w filmowych produkcjach. Jak je zapamiętaliśmy z ekranów telewizora?. Jak Gdańsk zmieniał się na przestrzeni lat?

Na wszystkich uczestników spaceru czekają miłe prezenty – niespodzianki.

Szczegóły wydarzenia na www.madison.gda.pl. Zapisy: 58/ 766 75 75.