Chemia pełna magii! – eksperymenty dla dzieci w Porcie Rumia

Chemia nie jest wcale straszna! Już 8 grudnia mali odkrywcy odwiedzający Port Rumia Centrum Handlowe Auchan obejrzą pełne świątecznej magii eksperymenty chemiczne. Udział w „Akademii małych odkrywców” jest bezpłatny.

Już wkrótce Port Rumia Centrum Handlowe Auchan zamieni się w mroźną krainę pełną magii, gdzie dzięki prostym substancjom maluchy będą wyczarowywać śnieżki z cieczy i niezwykły lód. Mali odkrywcy poznają ciekawostki związane ze zjawiskami chemicznymi i obejrzą interesujące eksperymenty, które wyjaśnią na pozór skomplikowane procesy.

Żądne wiedzy maluchy dowiedzą się, jak z cieczy ulepić kulę śnieżną, poznają właściwości ciekłego azotu oraz zobaczą, jak dwutlenek węgla zmienia barwy roztworów. W czasie zabawy w detektywów dzieci poznają właściwości jodyny, dzięki której odkryją tajemnicze znaki chemiczne na kartkach. Zdobyta wiedza z pewnością przyda się nie tylko podczas zajęć w szkole.

Spotkanie z cyklu „Akademia małych odkrywców” odbędzie się 8 grudnia w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Zajęcia będą prowadzone od godz. 12:00 do 18:00. Wstęp bezpłatny!