Warsztaty pszczelarskie w Galerii Madison

W każdy piątek września od godz. 11.00

To jak wielką rolę w naszym życiu odgrywają pszczoły wiemy od dawna. Wiemy także jak zagrożona jest ich populacja i jak wiele działań należy podejmować każdego roku aby chronić te cenne owady. Jednym z takich działań są coraz bardziej popularne miejskie pasieki, lokalizowane na dachach budynków – mieszkalnych, biurowych i usługowych w dużych i mniejszych miastach. Jedna z takich właśnie pasiek już od kilku tygodni zadomowiła się na dachu galerii Madison. Pszczela rodzina Madisona to ponad 180 tyś pszczół, którymi na zlecenie Galerii opiekuje się organizacja Pszczelarium, zajmująca się propagowaniem i ochroną miejskich uli.

Miejskie pasieki to tylko jedno z działań jakie podejmujemy aby chronić ten zagrożony gatunek. Równie ważna jest edukacja dzieci i młodzieży bo to właśnie od nich zależeć będzie w przyszłości los tych delikatnych stworzeń.  Dlatego też serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach pszczelarskich, które w każdy piątek września będą odbywały się na terenie Galerii Madison. W trakcie warsztatów uczestnicy przejdą cykl wykładów na temat życia pszczół, poprowadzonych przez Pszczelarium. Dodatkowo będą mogli stworzyć z pszczelego wosku autorskie świece czy wykonać miodowe mydełka. Dla smakoszy tego słodkiego specjału przygotowaliśmy także degustację pyłku i miodu kwiatowego oraz słodkie prezentowe niespodzianki. Aby umilić czas najmłodszym uczestnikom dodatkowo poprowadzimy serię gier i zabaw edukacyjnych oraz inne animacje.

Zapraszamy już w najbliższy piątek od godz. 11:00 do Galerii Madison.

Zapisy na warsztaty z Pszczelarium dla grup szkolnych przyjmujemy pod numerem telefonu: 58/ 766 75 75 ( w godz. 9.30 – 19.00).

Więcej szczegółów na https://madison.gda.pl/pl/promocje/slodkie-warsztaty-pszczelarskie