Wiernie odwzorowane parowozownie, stacje i bocznice kolejowe oraz modele pociągów w ruchu będzie można podziwiać w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan od 24 do 26 listopada. W ramach VII Ogólnopolskiej Wystawy Makiet i Modeli Kolejowych „Nostalgia za parą” gości centrum czeka wiele atrakcji. Wstęp wolny!

Już po raz czwarty miłośnicy kolei i modelarstwa mogą podziwiać wyjątkową makietę kolejową w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan. Od 24 do 26 listopada w pasażu galerii będzie dostępna ekspozycja VII Wystawy Makiet i Modeli Kolejowych „Nostalgia za parą”. Na makiecie wykonanej w skali 1:87 (H0) znajdą się elementy obecne w rzeczywistym ruchu kolejowym – szlaki i stacje kolejowe oraz bocznice. Ruch na makiecie będzie również odzwierciedleniem prawdziwego funkcjonowania kolei, gdzie pociągi są prowadzone przez maszynistów a ruchem sterują dyżurni ruchu, którzy zmieniają położenie rozjazdów i wyświetlają odpowiednie sygnały na semaforach dla maszynistów.

Nie lada gratką dla miłośników kolei będą repliki istniejących stacji Radzymin (koło Warszawy), Czudec (na Podkarpaciu) i Wrocki (koło Torunia). Uwagę zwiedzających przyciągnie z pewnością makieta parowozowni Ostrów Wielkopolski, wyposażona w halę wachlarzową i obrotnicę, a także urządzenia do obrządzania parowozów, czyli kanały rewizyjne, żurawie wodne, dźwigi i zasobniki do nawęglania parowozów oraz wiele innych urządzeń.

Na najmłodszych gości Portu Rumia również czeka wiele atrakcji. Mali miłośnicy kolei, po krótkim przeszkoleniu będą mogli spróbować swoich sił w prowadzeniu miniaturowego pociągu na specjalnej makiecie kolejowej. Goście, którzy nie znają zasad ruchu kolejowego i będą zainteresowani szczegółowymi informacjami, będą mieć okazję spotkania i rozmowy z modelarzami i miłośnikami kolei, którzy chętnie opowiedzą o swojej pasji. Więcej szczegółów o wystawie makiet można znaleźć na stronie www.nostalgiazapara.pl

Wystawa makiet i modeli kolejowych „Nostalgia Za Parą” odbędzie się od 24 do 26 listopada w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 Rumi.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!