Pyszne zakończenie lata, czyli Street Food&Art Festival po raz pierwszy w Gdańsku! Jeden z największych zlotów food truckowych na Pomorzu oraz występy twórców sztuki ulicznej. 50 przedstawicieli street foodu w Polce, malarz graffiti TUSE, mistrz iluzji Pan Ząbek, fireshow, muzyka, pokazy, strefa dla dzieci oraz wiele więcej.

Street Food&Art Festival to projekt stworzony przez organizatorów Festiwalu Smaków Food Trucków, jednego z największych zlotów food truckowych w Polsce. W festiwalu udział weźmie 50 staranie wyselekcjonowanych przedstawicieli ulicznej sztuki kulinarnej. Będą gotować przy akompaniamencie autorów ulicznej twórczości. Na gości czekać będzie wiele atrakcji, w tym pokazy iluzjonistyczne, taneczne, cyrkowe, muzyczne oraz inne z szeroko pojętej dziedziny sztuki ulicznej. Czekają niezapomniane wrażenia na wieczornym pokazie fireshow, a na wielkiej ścianie powstanie festiwalowe graffiti wykonane przez znanego twórcę graffiti TUSE. W tajemniczy świat magii zabierze gości mistrz iluzji Pan Ząbek.

Organizatorzy przygotowali wiele stref aktywności dodatkowych, w tym:
– Strefa baniek mydlanych – mega bańki i warsztaty robienia płynu;
– Strefa cyrkowa – świat zabaw cyrkowych dla dzieci i dorosłych;
– Strefa gier planszowych – gry, zabawy, konkursy;
– Strefa książki, w tym pierwszy w Polsce Buktrak;
– Kino 7D;
– Strefa dla dzieci z animatorem;
– Strefa chilloutu;
– Gra terenowa z nagrodami;
– Strefa trampolin;
– AIESEC Global Village – międzynarodowe spotkanie kultur;
– Strefa płyt winylowych.

Street Food&Art to także muzyka, która rozbrzmiewać będzie na żywo niemal przez cały czas trwania wydarzenia. Plac wypełnią dźwięki instrumentów dętych podczas występów zespołu DownTownBrass, jak również magiczne brzmienie niezwykłego instrumentu jakim jest hang drum. Nie zabraknie również bębniarzy i wesołej orkiestry cyrkowej.

Street Food&Art to również smaki z całego świata. Organizatorzy zaprosili blisko 50 food trucków z całej Polski, które zabiorą gości w kulinarną podróż dookoła świata. Pojawią się specjalności kuchni azjatyckiej, francuskiej, meksykańskiej, bałkańskiej, węgierskiej, greckiej, holenderskiej, amerykańskiej, hiszpańskiej i wiele więcej. Wśród bogatej oferty menu, pojawią się takie dania jak:

– indyjski butter chicken;
– chrupiące krewetki w tempurze;
– tajskie wrapy;
– greckie kofty;
– makarony w autorskich odsłonach;
– kubańskie kanapki;
– azjatyckie pierożki;
– meksykańskie quesadille;
– bajgle z szarpanym mięsem;
– hiszpańskie churros
– kuchnia wegańska Rajma Masala
– i wiele więcej!

Na gości czeka wiele nowości kulinarnych.

Festiwal to wydarzenie pełne wrażeń, emocji, zapachów, smaków i kolorów. Jednocześnie jeden z największych zlotów food trucków na Pomorzu.

Nie możecie tego przegapić. Dwa dni przepełnione niezwykłym klimatem street foodu i sztuki ulicznej. Jednocześnie jeden z największych zlotów food trucków na Pomorzu.