Robimy burzę w szklance wody – eksperymenty dla dzieci w Porcie Rumia

Czy z mleka da się zrobić zachód słońca, a w butelce zmieścić tornado? Mali odkrywcy, którzy odwiedzą Port Rumia Centrum Handlowe Auchan 11 sierpnia dowiedzą się wielu ciekawostek o zjawiskach atmosferycznych i będą świadkami barwnych eksperymentów. Udział w „Akademii małych odkrywców” jest bezpłatny.

Kolejne spotkanie z cyklu „Akademia małych odkrywców” w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan będzie skupione na tematyce zjawisk atmosferycznych. Maluchy będą świadkami efektownych pokazów, które pozwolą im zrozumieć proste zasady fizyki i chemii. W pasażu galerii powstaną barwne zjawiska przypominające zachód słońca, tęczę, burzę, erupcję wulkanu czy mgłę.

Mali odkrywcy dowiedzą się, że z zamrożonego dwutlenku węgla można wyczarować mgłę, a także zamknąć ją w bańkach mydlanych. Niezwykłe efekty da również mieszanie wody z mlekiem pod odpowiednim kątem padania światła – kolorowy eksperyment będzie przypominać zachód słońca. Z prostych materiałów i substancji prowadzący zajęcia uzyskają efekty przypominające burzę, tornado, erupcję wulkanu czy tęczę. Podstawy fizyki i chemii przydadzą się maluchom nie tylko w szkole!

Spotkanie z cyklu „Akademia małych odkrywców” odbędzie się 11 sierpnia w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Zajęcia będą prowadzone od godz. 12:00 do 18:00. Wstęp bezpłatny!