Jaka siła oddziałuje na samolot i umożliwia mu latanie? – między innymi na to pytanie znajdą odpowiedź uczestnicy kolejnego spotkania z cyklu „Akademia Małych Odkrywców”. Już w najbliższą niedzielę w Porcie Rumia CH Auchan najmłodsi naukowcy dowiedzą się również, czym jest tornado oraz jak działa komin. Wstęp wolny!

Podczas ósmego w tym roku spotkania z cyklu „Akademia Małych Odkrywców” maluchy przyjrzą się siłom oddziałującym na wszystko, co nas otacza. W trakcje warsztatów, które odbędą się w niedzielę 14 sierpnia uczestnicy dowiedzą się między innymi, dlaczego samoloty utrzymują się w powietrzu, a także jaki wpływ ma na nas otaczające nas ciśnienie.

Spotkanie będzie również okazją, aby dowiedzieć się, jak powstaje i jakie szkody może wyrządzić tornado, jak zrobić balon na rozgrzane powietrze, a także jak działa komin.

Edukacyjne spotkanie dla dzieci odbędzie się w niedzielę 14 sierpnia w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 12.00 i potrwają do godziny 18.00. Udział we wspólnej zabawie jest bezpłatny!