W pierwszą niedzielę października Gdański Klub Morsów uroczyście ogłosił rozpoczęcie 40-ego jubileuszowego sezonu kąpieli zimowych. Dziś GKM zaprasza wszystkich miłośników zimnej wody na jedno z najważniejszych wydarzeń sezonu.

„Z okazji jubileuszu Kąpiel Noworoczna będzie wyjątkowo uroczysta. Już teraz Zarząd i Członkowie Gdańskiego Klubu Morsów zapraszają sympatyków „morsowania”, członków innych Klubów oraz turystów przebywających wtedy w Trójmieście, a także samych  mieszkańców Trójmiasta na powitanie Nowego Roku. Spotykamy się 1 stycznia 2015 r. o godz. 13.00 na plaży w Gdańsku Jelitkowie.” – czytamy na stronie klubu.

Wprawdzie podziwiać pluskające się w zimnym Bałtycku morsy można podziwiać we wszystkie soboty, niedziele i święta o godz. 11 w Jelitkowie, jednak kąpiel noworoczna ma swój niepowtarzalny charakter. Klubowicze przywdziewają nietypowe stroje, niektórzy częstują grzańcem, inni zanurzeni w wodzie przygrywają na instrumentach… Krawaty i cylindry nie są wymagane, jednak się zdarzają…

Kto chce na własne oczy obejrzeć twardzieli – i twardzielki – którzy bez oporów wskakują w wody Bałtyku, a może sam ma ochotę na tak nietypowe powitanie Nowego Roku, powinien wybrać się 1 stycznia 2015 roku na plaże w Jelitkowie. Start o godz. 13 – nie spóźnijcie się i jak piszą organizatorzy… „Ubierzcie się ciepło, bo może być naprawdę zimno…”