9 marca obieramy kierunek na zachód i wędrujemy do Francji! Podróżnicze warsztaty, które odbędą się w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk, pozwolą małym odkrywcom poznać bogatą kulturę i zwyczaje tego wyjątkowego państwa. Wstęp bezpłatny!

Klimatyczne uliczki Paryża, kochliwi Francuzi, pyszne sery i bagietki, a także niezwykłe dzieła sztuki – we Francji każdy znajdzie coś dla siebie! Warsztaty podróżnicze organizowane 9 marca w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk zapewnią moc rozrywek dla maluchów o różnorodnych zainteresowaniach. W programie wydarzenia przewidziano warsztaty kreatywne, zabawy klockami, a także gry, konkursy i podchody.

W podróż zabiorą dzieci mali podróżnicy: Lola, Mela i papuga Kiko. Sympatyczni bohaterowie będą przekonywać, że warto podróżować, a wyjątkową destynacją będzie z pewnością Francja. Uczestnicy zajęć dowiedzą się wielu ciekawostek o symbolach kraju, kulturze, tradycjach czy kuchni francuskiej, nauczą się kilku słów w języku francuskim oraz sprawdzą, jaka odległość dzieli Paryż od Gdańska.

Podczas zabawy dzieci zmierzą się w budowie najwyższej wieży Eiffla z klocków, a na warsztatach powstaną francuskie flagi. Maluchy wcielą się w rolę francuskich artystów, otrzymają palety z farbami, pędzle i będą mieli za zadanie namalować oryginalne pejzaże. Zdobyta wiedza i umiejętności będą sprawdzane podczas podróżniczych podchodów, w czasie których uczestnicy będą mieli za zadanie rozwiązać tematyczne zagadki i krzyżówkę. Uczestnicy zajęć odbiorą również naklejki, które wkleją do dzienniczka małych podróżników.

Warsztaty podróżnicze odbędą się 9 marca w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku. Zajęcia odbędą się w dwóch turach, o godz. 12.00 oraz 14.30. Wstęp bezpłatny!