Wielka, interaktywna wystawa eksperymentów w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan

10 i 11 czerwca w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan odbędzie się „Interaktywna wystawa eksperymentów”, składająca się z 22 interaktywnych urządzeń i eksponatów. Dzieci będą mogły na nich samodzielnie wykonać eksperymenty naukowe.

Idea spotkań z cyklu „Akademia Małych Odkrywców” opiera się na zasadzie „Dotknij, sprawdź, zrozum”. Ich celem jest nauka poprzez zabawę i wprowadzenie dzieci w świat wiedzy z zakresu fizyki, chemii, matematyki, biologii i techniki poprzez pokazy i uczestnictwo w ciekawych eksperymentach naukowych.

Asystujący podczas warsztatów animatorzy zachęcają najmłodszych do eksperymentowania, ponieważ tylko w ten sposób można efektywnie uczyć się, poznawać świat i zagadnienia nim rządzące. Zajęcia pomagają dzieciom poznać prawdziwe i przyjazne oblicze nauk ścisłych i przełamać bariery edukacyjne.

Tym razem na małych gości galerii czeka prawdziwe eksperymentalne eldorado. W weekend 10 – 11 czerwca w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan odbędzie się „Interaktywna wystawa eksperymentów”. Maluchy, które wraz z rodzicami odwiedzą galerię, będą mogły pod okiem animatorów przeprowadzić doświadczenia naukowe przy pomocy specjalnie przygotowanych 22 interaktywnych urządzeń i eksponatów.

Wszystkie eksponaty na wystawie będą wyposażone w tablicę typu roll-up, na której znajdą się: krótki opis zagadnienia, rys historyczny, polecenie wykonania zadania, wyjaśnienia oraz ciekawostki. Dzięki tym informacjom najmłodsi lepiej zrozumieją zasady przeprowadzanych doświadczeń i będą mogli samodzielnie wykonać eksperymenty.

„Interaktywna wystawa eksperymentów” odbędzie się 10 i 11 czerwca w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do godziny 18.00. Udział w wystawie jest bezpłatny.